Akcja „Czytajmy etykiety”

Pojawiła się ogólnopolska akcji edukacyjna „Czytajmy etykiety” realizowana przez Instytut Żywienia i Żywności w ramach projektu KIK/34 „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. Akcja zachęcać ma do czytania etykiet i zwracania uwagi na znajomość wartości odżywczej żywności, którą na co dzień kupujemy.

W dniach od 2 marca do 25 maja w godz. 10:00 – 17:00 na terenie wybranych sklepów sieci Biedronka będą dostępni przeszkoleni dietetycy Polskiego Towarzystwa Dietetycznego, którzy odpowiadać mają na pytania i wątpliwości w zakresie tego, co wyczytać możemy z etykiet.

Więcej o akcji przeczytacie tutaj: http://www.biedronka.pl/czytaj_etykiety/czytaj_etykiety/

Wspieramy tę akcję, bowiem dla każdego z nas to, co wybieramy ze sklepowych półek, a potem spożywamy ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. Czytanie składu i etykiety to absolutna podstawa dobrego odżywiania!

This entry was posted in 04. Dobre nawyki. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>