Czy mogę w Święta wziąć wolne „od diety”?

Lada moment przyjdzie nam się zmierzyć ze sporym wyzwaniem. Święta Bożonarodzeniowe tuż tuż. Niestety czas ten związany z radością i przyjemnością wywołaną rodzinnymi spotkaniami i „pałaszowania” świątecznych smakołyków, potrafi naprawdę sporej grupie ludzi przysporzyć frustracji i obaw. Bo jak przetrwać te wszystkie pokusy?. Jak się nie przejeść albo jak być tak twardym, by nie zgrzeszyć ani troszeczkę? Wierzcie mi , to bardzo trudne, ale nie ma rzeczy niemożliwych.
Po pierwsze – najważniejsze, nie traktujcie tego czasu jako totalnego odpustu. Właśnie przy takim podejściu potem są największe wyrzuty. Można udzielić sobie dyspensy od kilku wyrzeczeń, ale podejście do jedzenia powinno pozostać niezmienione – czyli grunt to dostarczyć organizmowi składniki odżywcze, nie napychając się pustymi kaloriami. Nawet jeśli skusicie się na skosztowanie potraw, które w naszym Programie są zabronione to zdecydowanie więcej powinno być tych potraw zalecanych i dozwolonych. Jesteśmy tylko ludźmi i mamy swoje słabości, ale po co marnować ciężką pracę, którą wkładamy każdego dnia w likwidację tłuszczyku.
Warto potraktować te dni, jak każde inne. Nie patrzeć na ciocie, babcie, nadgorliwe mamy, które ciągle twierdzą, że jeszcze „to a to możesz spróbować” i „że, od takiego małego kawałeczka na pewno nie utyjesz”.  Spróbujcie skorzystać z wolnego poranka i zrobić krótki jogging lub spacer. Nie najadajcie się do syta w czasie posiłków, tylko rozłóżcie sobie jedzenie równomiernie w ciągu dnia. W końcu w świętach nie chodzi o objadanie się, a o coś głębszego, co w zabieganej codzienności z reguły gdzieś ucieka. Niech to będzie okres spokoju, wypoczynku i radowania się z obecności najbliższych.

This entry was posted in 03. Co jeść, a czego unikać. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>