Kokosowy dar natury

O oleju kokosowym przeczytacie u nas jeszcze nie jeden raz. Jest to bowiem dobrodziejstwo, które na stałe powinno zagościć jako składnik naszego pożywienia. Na blogu opowiemy Wam dzisiaj o jego właściwościach po raz pierwszy.

Olej kokosowy tłoczony na zimno pozyskuje się z miąższu kokosa poprzez jego mechaniczne wyciśnięcie. W ten sposób otrzymujemy w 100% czysty i naturalny produkt, który określany jest jako „najzdrowszy olej na ziemi”. Dla ciekawych dodamy, że dosłowne tłumaczenie nazwy „palma kokosowa” to „drzewo, które zaspokaja wszystkie potrzeby” albo „drzewo o tysiącu zastosowań”. Określenia te nie są w żadnej mierze przesadzone biorąc pod uwagę ilość składników odżywczych i leczniczych, jakie otrzymujemy z kokosów. Wszystko to sprawia, że olej kokosowy znajduje mnóstwo zastosowań. Przede wszystkim doskonale sprawdza się w przemyśle spożywczym, ale również bardzo doceniany jest w kosmetyce i pielęgnacji ciała.

Cechą wyraźnie różniącą ten olej od pozostałych tłuszczów jest jego niższa kaloryczność. Tłuszcz pozyskany z owocu kokosa zamieniany jest przez organizm w procesie trawienia na energię, a nie – jak w przypadku innych olejów, magazynowany w postaci złogów i niechcianych zapasów. Przyczynia się w ten sposób do redukcji zbędnych kilogramów. Toteż, w kuchni z powodzeniem można wykorzystywać go w procesie smażenia, pieczenia i gotowania różnych potraw. Bez problemu sprawdzi się także w deserach, sałatkach, sosach, albo jako pyszne smarowidło do chleba. Zastępując zwykłe oleje olejem kokosowym wspomożemy metabolizm naszego ciała i wzmocnimy go w walce z wirusami, bakteriami grzybami, bowiem również takimi właściwościami natura kokos wyposażyła.

Dla tych, który chcą zadbać o piękny wygląd skóry i włosów olej także przychodzi z pomocą. Polecamy śmiało traktować go jak krem lub balsam smarując bezpośrednio na ciało albo maseczkę na zniszczone włos. Dzięki temu skóra stanie się bardziej elastyczna a włosy błyszczące i zdrowe.

 

 

This entry was posted in 03. Co jeść, a czego unikać, 06. Zdrowe produkty, 07. Naturalne suplementy diety, 09. Uroda, 10. Ciekawostki. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>