„Od dzisiaj nic nie jem!” Bzdura!

Bardzo często zastanawiacie się, który moment jest najlepszy na rozpoczęcie diety, tak by była jak największa szansa na to, że w krótkim czasie nie poniesiecie porażki. Podjęcie takiej decyzji jest bardzo trudne, a jeszcze gorzej idzie wcielanie jej w życie. Ileż to razy obiecywaliście sobie „Od jutra nic nie jem”, po czym następnego dnia, ledwo po przebudzeniu biegliście do lodówki i schemat niezdrowego podjadania czy też wręcz objadania się zataczał koło. Każde ważne wydarzenie, które zapowiada się w kalendarzu, podczas którego chcielibyście dobrze wyglądać, np. wszelkie imprezy rodzinne – śluby, chrzciny, imieniny, czy też wakacje albo Sylwester są wyzwaniem. Niby motywacja jest, bo chcecie pięknie się prezentować, niby listę postanowień na początku roku zrobiliście, na której – tak jak ostatnio pisaliśmy, słowo “schudnąć” aż krzyczy z pierwszej pozycji, ale jakoś nie potraficie się za to zabrać. Nie ma się co czarować – wszyscy przecież to znamy. I obojętnie czy problem z wagą dotyczy 3 czy 30 kilogramów, to jednakowo ciężko się przemóc.
Problem tkwi w tym, że wielu z Was nie powinno się odchudzać! I tu pewnie zastanawiacie się, czy dobrze przeczytaliście to zdanie. Tak, dobrze! Prawda jest taka, że wielu z Was powinno zmienić styl życia i nawyki żywieniowe, a wówczas o odchudzaniu nie będziecie musieli już w ogóle myśleć! Jeśli pomyślicie o tym temacie właśnie w taki sposób, to zobaczycie, że to naprawdę działa.
Absolutnie nie twierdzimy, że zmiana stylu życia i nawyków to rzecz prosta. Ba! Doskonale wiemy, że potrzebne jest dużo siły, by raz sobie wyznaczając taki cel, być konsekwentnym i pomimo przeszkód skutecznie go realizować. My też kiedyś podjęliśmy ten krok i jesteśmy tego przykładem, że można wytrwać. Pragniemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem. Chcemy być Waszym sojusznikiem w walce, która ze względu na otaczające nas problemy, stresy i niedogodności, toczy się każdego dnia. Opracowany przez nas Program Królów ma za zadanie sprawić, że myśl o tym, co zjeść, by potem nie mieć wyrzutów sumienia, nie będzie dodatkowo zamęczać. To co potocznie „wrzucacie do garnka” nie ma być dla Was frustrujące. Jedzenie ma dawać energię do życia, a nie ma powodować tycia. Jeśli tu trafiliście, to znaczy, że Wasz problem z wagą, złym samopoczuciem, może już za niedługo zniknąć. Wystarczy chcieć.

This entry was posted in 01. Jak i kiedy rozpocząć, 03. Co jeść, a czego unikać. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>