Od zgniłych jabłek do daru Natury…

Bardzo często osoby, którym układam program żywienia, pytają mnie dlaczego polecam do sałatek lub do picia ocet jabłkowy? Odpowiedź jest bardzo prosta: jest to doskonały naturalny produkt leczniczy. Zawiera w swoim składzie: wapń, fosfor, żelazo, sód i potas, oraz wiele cennych bakterii. Tworzy w naszym organizmie (i to może być zaskoczenie) środowisko zasadowe, bardzo istotny aspekt, biorąc pod uwagę że większość produktów, które się obecnie spożywa ma tendencję do zakwaszania organizmu, ale to temat na inny dzień. Regularne spożywanie octu jabłkowego pomaga zachować silne środowisko kwaśne w żołądku, co poprawia trawienie i przyswajanie pokarmów, a także pomaga chronić nas przed wirusami i bakteriami, które dostają się do organizmu drogą pokarmową. W czasie redukcji wagi wspomaga przemianę tłuszczy i oczyszcza organizm.
Podsumowując , ocet jabłkowy to niezwykły dar Natury, który powinien znaleźć się w każdym domu, w każdej kuchni i w każdej apteczce. Pijmy go zatem, na zdrowie!!!

This entry was posted in 02. Zalecenia Programu Królów, 03. Co jeść, a czego unikać, 04. Dobre nawyki, 06. Zdrowe produkty, 07. Naturalne suplementy diety, 10. Ciekawostki. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>