Strona główna Zdrowe produkty Zdrowa żywność Bio Dżem
  • 2 Studio Zdrowia to:
    sieć wyspecjalizowanych gabinetów
  • 3 Studio Zdrowia to:
    Program Królów – skuteczność potwierdzona w praktyce
  • 3 <Studio Zdrowia to:
    Radosław Król twórca Programu Królów - ekspert w dziedzinie zrównoważonego odżywiania i dietoterapii
  •  
Z usług gabinetów Studio Zdrowia w okresie naszej 10-letniej działalności skorzystało ponad 50.000 osób.

 
Bio Dżem

 
Składniki podstawowe:
Dżemy z ekologicznych upraw  dla osób ceniących naturalne produkty i ich walory zdrowotne i smakowe.
Ekologiczna aronia/truskawka 70%, cukiet ekologiczny - trzcinowy, woda, pektyna jabłkowa
Zastosowanie:
Aronia:
Badania naukowe wskazują, że składniki aronii zmniejszają uboczne działanie leków przeciwnowotworowych i łagodzą skutki radioterapii. Owoce aronii oraz soki z nich pomagają również usuwać z organizmu szkodliwe metale ciężkie, takie jak ołów, które gromadzą się w wyniku wpływu zanieczyszczonego środowiska, oraz uodparniają skórę na szkodliwe działanie słonecznych promieni UV. Współdziałające ze sobą substancje i składniki zawarte w aronii wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, przeciwdziałają miażdżycy i chorobom serca, ponieważ ograniczają powstawanie tzw. złego cholesterolu. Wspomagają więc prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia i regulują ciśnienie krwi.

Truskawka:

Zawierają dużo witamin i minerałów oraz pektyny - rozpuszczalny w wodzie błonnik, obniżający poziom cholesterolu i neutralizujący substancje toksyczne. Posiadają, podobnie jak czosnek lub cebula bakteriobójcze substancje, fitocyny. Ich zasadotwórcze i moczopędne właściwości decydują o zalecaniu ich spożywania w dietach dla reumatyków, artretyków, cukrzyków oraz osób z niewydolnością nerek i wątroby.
Truskawki zawierają znaczne ilości żelaza, które działa krwiotwórczo, chroniąc przed anemią. Ponadto, spożywając truskawki dostarczamy naszemu organizmowi sole wapnia i fosforu. Wzmacniamy nasz układ kostny, zęby, jak również poprawiamy pracę mięśni.

Bromelina zawarta w truskawkach, to enzym ułatwiający trawienie, pomaga strawić białko. Ponadto, może być również pomocna w rozpuszczaniu skrzepów i w leczeniu choroby wieńcowej serca. Przydatna w zwalczaniu przekrwienia zatok i infekcji przewodu moczowego.  Wśród kwasów owocowych, którym truskawki zawdzięczają orzeźwiający smak, warto wymienić kwas elegonowy o działaniu przeciwnowotworowym. Kwas ten neutralizuje substancje rakotwórcze.
 
Gdzie kupić:
Produkt ten jest dostępny  w naszych gabinetach.
 

Jeśli nie znalazłeś odpowiedniego gabinetu skontaktuj się z nami ON-LINE.
 
                                                        
Studio Zdrowia 2011 | Wszystkie prawa zastrzeżone  |  Regulamin strony Agencja Reklamowa