• 2 Studio Zdrowia to:
    sieć wyspecjalizowanych gabinetów
  • 3 Studio Zdrowia to:
    Program Królów – skuteczność potwierdzona w praktyce
  • 3 <Studio Zdrowia to:
    Radosław Król twórca Programu Królów - ekspert w dziedzinie zrównoważonego odżywiania i dietoterapii
  •  
Z usług gabinetów Studio Zdrowia w okresie naszej 10-letniej działalności skorzystało ponad 50.000 osób.

 
Faq
URZĄDZENIE ROLLETIC

Co to znaczy „oryginalne urządzenia Rolletic”?

Rolletic jest to zastrzeżona nazwa urządzeń do masażu, produkowanych wyłącznie przez firmę Sentaco z Republiki Czeskiej – wyłącznym dystrybutorem na Polskę jest firma Rolletic Polska. Wszystkie inne urządzenia o podobnej budowie i zastosowaniu nie są tożsame ze sprzętem Rolletic i nie mogą być w ten sposób nazywane.

Czym się różnią urządzenia Rolletic od Rollmaster, Rollmasaż, Body Roll itd. (chodzi o tzw. rolki „ślimakowe”)?

Wszystkie w/w. urządzenia powstały na bazie urządzenia Rolletic. Zasada ich działania jest bardzo podobna (obracający się mechanicznie bęben masuje kolejno przykładane partie mięśniowe). Urządzenie Rolletic jako jedyne z całej tej grupy jest urządzeniem medycznym pierwszej klasy, zgłoszonym i wpisanym w Rejestr Urządzeń Medycznych. Oznacza to, że jest ono urządzeniem przebadanym, bezpiecznym i zatwierdzonym przez jednostki  notyfikowane; pomyślnie przeszło badania kliniczne i jest oznakowane znakiem CE.

Czy można masować się na urządzeniu przy szybszej prędkości?

Na urządzeniach, o których mowa, wykonywany jest masaż w kierunku limfatycznym – limfa (chłonka) jest przepychana w kierunku odpowiednich węzłów chłonnych w pachwinach i pod pachami. Masaż ten powinien być wykonywany z określoną siłą i w określonym tempie. Zbyt mocne i za szybkie obroty mogą spowodować przegrzanie tkanek, co prowadzi do uszkodzenia naczyń włosowatych. Zbyt wolne i za słabe natomiast nie spowoduje usprawnienia przepływu limfy. Producent urządzenia Rolletic przy współpracy naszych specjalistów i lekarzy zapewnił pełne bezpieczeństwo osobom masowanym na urządzeniu, dostosowując optymalnie prędkość i wielkość wałka masującego do tempa przepływu limfy w ludzkim organizmie. Zapewnia to przyjemny, zdrowy i przede wszystkim bezpieczny masaż. Potwierdzeniem tego faktu jest opinia Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, która jednoznacznie stwierdza, że urządzenie Rolletic może być wykorzystywane do stymulacji przepływu limfy, pod warunkiem jednak, że decydującym czynnikiem jest stała prędkość wałka, tj. 43 obroty na minutę.

Czym różnią się wizyty w Państwa Gabinetach od zabiegów w innych gabinetach kosmetycznych zaopatrzonych w podobne urządzenia?

Osoby prowadzące gabinety Studio Zdrowia oraz konsultanci przechodzą odpowiednie szkolenia zakończone otrzymaniem certyfikatu, który potwierdza posiadanie kwalifikacji i wiedzy nie tylko z zakresu obsługi urządzenia Rolletic, ale także z Programu Żywienia Królów – programu oczyszczania i wspomagania organizmu za pomocą naturalnych preparatów – który jest realizowany w naszych Gabinetach i stanowi odrębną, wyłącznie naszą, ofertę.

Czy to prawda, że urządzenia Rolletic są stosowane w rehabilitacji? Jeśli tak - w jakich przypadkach?

Tak, to prawda. Dzięki posiadanemu certyfikatowi medycznemu i pozytywnej opinii Towarzystwa Fizjoterapii urządzenie Rolletic może być wykorzystywane w rehabilitacji. Masaż przy pomocy urządzenia pozwala usprawnić pracę układu krążenia, powoduje lepsze odżywianie komórek i tkanek, relaksuje ciało w obrębie kończyn dolnych i górnych, działa profilaktycznie i leczniczo na obrzęki w ich obrębie, zmniejsza lub niweluje napięcia mięśniowe, wzmacnia mięśnie poprzez zastosowanie masażu o charakterze izometrycznym, stymuluje przepływ limfy. Zastrzegam jednak, że tego typu wykorzystanie urządzenia Rolletic powinno być odpowiednio dawkowane i musi przebiegać pod okiem osób posiadających odpowiednie kwalifikacje.

Czy nie lepsze od „zwykłych” Rolleticów są urządzenia z podczerwienią?

Godzinny zabieg na urządzeniu Rolletic – wbrew pozorom – jest bardzo silnie odczuwany przez organizm, mimo że sam zabieg nie powoduje zadyszki. Podwyższa się ciśnienie krwi, przyspiesza krążenie, zwiększa metabolizm i przemiana materii, wzmaga się praca mięśni, rozszerzają pory na skórze, zwiększa się ukrwienie tkanek skórnych, podskórnych etc. Podobne, a w niektórych przypadkach takie same (dla organizmu) efekty uzyskuje się poprzez promieniowanie podczerwone. Dlatego też łączenie tych dwóch elementów podczas jednego godzinnego zabiegu może stanowić zagrożenie zdrowia, szczególnie dla osób otyłych lub cierpiących na inne schorzenia.

Czy na Państwa urządzeniach można modyfikować program masażu? Zależy mi na odchudzeniu dolnych partii ciała – stąd pytanie.

Tak, można modyfikować program masażu. Należy odpowiednio zwiększać czas masażu niektórych partii mięśniowych, skracając jednocześnie masaż innych partii ciała. Dzięki temu szybciej uzyskamy pożądane efekty. Dotyczy to niektórych grup mięśniowych, w tym także dolnych partii ciała. Co ważne, istnieją takie części ciała, których czas masowania jest ściśle określony i nie należy go przekraczać.

Po ilu masażach widać widoczną różnicę w obwodzie, w jakości skóry?

Widoczne i odczuwalne różnice widać już po trzecim zabiegu. Skóra staje się gładsza, lepiej ukrwiona, mięśnie są rozluźnione, czujemy się zdecydowanie lżejsi.

Jaka częstotliwość masaży jest wskazana w tygodniu?

Zabiegi w naszych Gabinetach wykonuje się z częstotliwością co drugi dzień, najczęściej w systemie poniedziałek – środa – piątek, wtorek – czwartek – sobota. Niedziela jest dniem wolnym. Oczywiście z masażu można korzystać  także codziennie.

Czy po zaprzestaniu masaży problemy skórne (cellulit) wracają?

Problemy skórne (cellulit) nie powstają od tego, że ktoś nie korzysta z Rolletica. Są one rezultatem złego odżywiania. Z tego powodu pierwszym krokiem powinna być zmiana diety oraz oczyszczanie organizmu. Tylko w takim przypadku możemy mówić o trwałym pozbyciu się problemów skórnych, w tym cellulitu.

Czy można korzystać z masażu na urządzeniu Rolletic, mając żylaki?

Rozpoznać żylaki nie jest trudno. Każdy bez trudu zauważy niebieskawe naczynia krwionośne, zwykle na nogach, niekiedy o grubości ołówka, bardziej lub mniej wypukłe.? Powiększone naczynia krwionośne nie powodują większych dolegliwości, jednak lepiej udać się do lekarza, aby choroba nie przeszła w stan ostry. Na początek należy koniecznie zapamiętać podstawową zasadę: mniej stać, więcej chodzić. Również masaże na urządzeniu Rolletic mogą poprawić kondycję całego ciała, łącznie z nogami. Oczywiście nie wykonujemy masażu bezpośrednio na miejscach, gdzie widać żylaki. Nogi z żylakami masujemy delikatnie. Najlepiej, aby wykonywać masaż w specjalnych przeciw-żylakowych rajstopach. Specjalne ściągające rajstopy są w tym przypadku niezbędne. Ściskają rozszerzone żyły, podnosząc w nich ciśnienie krwi i tym samym poprawiają funkcjonowanie układu krwionośnego. Gabinety Studio Zdrowia dysponują również różnymi preparatami, które pozwolą nam zwalczać i łagodzić objawy wynikające z tego, że mamy żylaki. Preparaty te stosowane systematycznie wewnętrznie i zewnętrznie pozwolą na zmniejszenie lub zlikwidowanie  dolegliwości.

end faq


PROGRAM KRÓLÓW

Ilu średnio kilogramów w miesiącu mogę się pozbyć i czy jest pewne, że nie będę mieć efektu jo-jo?

Osoby realizujące Program Królów we wszystkich czterech jego elementach mogą liczyć na spadek wagi w granicach 1-1,5 kg tygodniowo. Uzależnione jest to jednak od kilku czynników, a mianowicie: wagi wyjściowej, wieku, płci, ale przede wszystkim od ilości i jakości zjadanych posiłków, ponieważ im więcej osoba redukująca wagę będzie jadła wskazanych produktów, tym bardziej i szybciej schudnie.

Efekt jo-jo powstaje najczęściej podczas stosowania diet głodówkowych i monotonicznych, ponieważ natychmiast po ich zakończeniu organizm zaczyna odbudowywać zapasy energii utracone podczas trwania takich diet, traktując ten okres jako kryzys. W naszym programie nadmiar energii jest zużywany na korzystną przebudowę organizmu oraz na wzmocnienie tkanki mięśniowej. Dlatego po jego zakończeniu organizm jest lepiej odżywiony, ma większą ilość tkanki mięśniowej a okresu diety nie traktuje jako kryzysu. Przy czym należy pamiętać o tym, że problem nadwagi nie powróci, gdy pewne nawyki żywieniowe zostaną trwale zmienione.

Ile litrów wody powinienem pić w ciągu dnia?

Osoby realizujące Program Królów powinny w ciągu dnia wypijać co najmniej dwa litry wody niegazowanej oraz w celu eliminacji zwiększonej w trakcie redukcji wagi ilości toksyn jeden litr mieszanki ziołowej Gonseen.

Czy przechodząc na odżywianie według Programu Królów będę musiał już zawsze stosować przepisy tego programu?

Program Królów stosujemy wtedy kiedy chcemy zredukować wagę, pozbyć się cellulitu, wymodelować sylwetkę, oczyścić lub wzmocnić organizm. Osoby, które zastosowały nasz program, widząc jego skuteczność trwale zmieniły swoje nawyki żywieniowe. Program Królów zawiera bowiem w sobie składniki i produkty, które są wskazane przy prawidłowym codziennym odżywianiu i regeneracji organizmu.

Jak się odżywiać po zakończeniu diety? Czy należy wracać okresowo do Programu?

Po zakończeniu programu osoby przechodzą na tzw. okres po uzyskaniu odpowiedniej wagi. W tym czasie stopniowo wracają do składników, które są w trakcie diety zakazane, spożywając nadal składniki z naszego programu tak, by bilans spożywanych produktów był zrównoważony. Wówczas waga pozostaje stabilna.

Czy herbatę Gonseen mogę pić bez ograniczeń?

Mieszankę ziołową Gonseen powinniśmy pić codziennie i właśnie od niej powinniśmy zaczynać dzień. W trakcie redukcji wagi wypijamy litr dziennie tej mieszanki ziołowej przede wszystkim w celu eliminacji toksyn powstałych w procesie odchudzania. Właściwości zdrowotne herbaty Gonseen to także regulacja ciśnienia tętniczego, obniżenie poziomu złego cholesterolu, oczyszczanie organizmu z toksyn na poziomie komórkowym, wzmacnianie systemu odpornościowego organizmu. Te i wiele innych zalet powodują, że jest ona tak ważnym elementem naszego programu.

Czy zamiast masaży Rolletic mogę uprawiać inny ruch lub sport, np. Nordic Walking?

Tak, w naszym programie proponujemy i zachęcamy do różnych form ruchu. Masaże mogą być stosowane jako forma podstawowa lub uzupełniająca. Uzależnione jest to od indywidualnych preferencji i możliwości ruchowych uczestniczącej w programie osoby.

end faq


STUDIO ZDROWIA

Ile czasu dziennie / w tygodniu muszę zarezerwować na wizytę w gabinecie Studio Zdrowia?

Z usług gabinetów Studio Zdrowia powinniśmy korzystać trzy razy w tygodniu przeznaczając na wizytę jednorazowo około godziny.

Interesuje mnie temat uruchomienia własnego gabinetu. Co należy zrobić, żeby nawiązać współpracę ze Studiem Zdrowia?

Aby otworzyć własny gabinet należy skontaktować z centralą naszej firmy telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego w zakładce kontakt. Przedstawimy wtedy aktualną ofertę i ustalimy możliwe formy współpracy. Istnieje kilka możliwych form współpracy z nami. Jednym z nich jest otwarcie własnego gabinetu Studio Zdrowia, kolejnym - zastosowanie Programu Królów w istniejącym już gabinecie w celu zwiększenia dotychczasowej oferty, a jeszcze innym przejście szkolenia i współpraca w charakterze indywidualnego konsultanta Programu Królów. Ze swojej strony zapewniamy w każdym przypadku profesjonalne szkolenia, wszelkie materiały marketingowe oraz wsparcie specjalistów na każdym etapie naszej współpracy.

end faq

 
                                                        
Studio Zdrowia 2011 | Wszystkie prawa zastrzeżone  |  Regulamin strony Agencja Reklamowa