“Siedzenie cały dzień dosłownie nas zabija” – dr James Levine

Wskutek rozwoju cywilizacyjnego coraz szybciej rosnący odsetek społeczeństwa prowadzi siedzący tryb życia. Gdy zsumujemy godziny w pracy, samochodzie czy przed telewizorem w domu, okazuje się, że siedzimy nawet 9-11 godzin dziennie! Przez zmianę trybu życia na siedzący stopniowo zmieniają się także procesy związane z poszczególnymi układami organizmu:

 • przyrost masy ciała prowadzący do nadwagi lub otyłości,
 • pojawiają się bóle pleców,
 • rozwija się cukrzyca, żylaki,
 • rośnie o 54% ryzyko zawału serca,
 • spada gęstość kości,
 • powstają przykurcze mięśni obręczy barkowych, zginaczy stawów biodrowych i kolanowych,
 • pogarsza się praca narządów wewnętrznych, które nie są stymulowane przez mięśnie do pracy przez pozycję siedzącą ciała.

Osoby spędzające w pozycji siedzącej 6 lub więcej godzin o 40% częściej umierają przed 50. rokiem życia niż te, które spędzają na siedząco do 3 godzin dziennie.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze ogromny stres. Człowiek pod presją czasu, pracodawcy, klientów itp. skraca czas na odpoczynek, chcąc maksymalizować efekty pracy. Ma to zgubne skutki.

Zadbaj o siebie kompleksowo – skontaktuj się z nami!

Nigdy nie jest za późno na zmianę stylu życia i wypracowanie prozdrowotnych nawyków.

Współpracując z nami – zyskasz fachową opiekę i wsparcie, dzięki którym trwale zmienisz swoją codzienność i zawalczysz o swoje zdrowie i życie!

Skontaktuj się z naszym ekspertem!

Zostaw nam swoje dane – nasz ekspert skontaktuje się z Tobą niebawem.
Podczas rozmowy przeprowadzi z Tobą wywiad, na podstawie którego przedstawi przebieg działań i cenę.

Dopiero po Twojej akceptacji w kwestii podjęcia współpracy ze Studiem Zdrowia nasz ekspert przygotuje dla Ciebie konkretny plan działania uwzględniający cel, Twoje zasoby i możliwości. Nasz ekspert będzie Ci towarzyszył we wdrażaniu i podczas całego programu.

  Problemy zdrowotne, do których przyczynia się nadwaga lub otyłość

  Choroba niedokrwienna serca

  Choroba niedokrwienna serca, inaczej choroba wieńcowa, to zespół objawów występujących po niedotlenieniu komórek mięśnia sercowego, które prowadzą do niewydolności. Pierwszymi…

  Czytaj więcej

  Cukrzyca typu 2

  Ryzyko zachorowania na cukrzycę wzrasta, im poważniejsza jest otyłość. Około 90% osób chorujących na cukrzycę to osoby otyłe. Czynnikiem wpływającym…

  Czytaj więcej

  Zwyrodnienia stawów

  Bardzo częstą grupą dolegliwości wśród osób z nadwagą lub otyłych są choroby zwyrodnieniowe stawów – najczęściej stawów kolanowych, biodrowych czy…

  Czytaj więcej