Cellulit – problem nie tylko estetyczny

Cellulit to efekt nadmiaru estrogenów w organizmie. Problem ten dotyczy głównie kobiet, ale zdarzają się jego przypadki wśród mężczyzn. Cellulit nie jest tylko kwestią kosmetyki i estetyki, ale i zdrowotna, z którą można skutecznie walczyć od momentu pojawienia się pierwszych objawów.

Co powoduje cellulit?

 1. Wysoki poziom estrogenów
 2. Brak aktywności fizycznej
 3. Nadmiar słodyczy
 4. Wysokie spożycie soli
 5. Przetworzona żywność
 6. Napoje gazowane
 7. Siedzący tryb życia
 8. Papierosy
 9. Kawa
 10. Alkohol
 11. Obcisłe ubrania
 12. Buty na wysokich obcasach
Jędrne ciało bez cellulitu

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Najskuteczniejszą metodą jest konsultacja z ekspertem, który stworzy odpowiedni plan działania na pozbycie się cellulitu i uwzględni w nim wszystkie ważne elementy. Zarówno w przypadku cellulitu wodnego, tłuszczowego, jak i ciążowego odpowiednio dobrana dieta, aktywność fizyczna, zabiegi fizykalne i kosmetyczne, a także dodatkowe wspomaganie farmaceutyczne gwarantują sukces. Jeżeli cellulit jeszcze nie występuje i nie chcemy, żeby wystąpił, należy jak najwcześniej wprowadzić zdrową zbilansowaną dietę i odpowiednie nawyki.

Zapobiegnij cellulitowi – skutecznie odchudź się z nami!

Cellulit można leczyć, a co ważniejsze: można mu zapobiegać! W obu przypadkach kluczową rolę odgrywa styl życia, zbilansowana dieta pokrywająca indywidualne potrzeby, odpowiednia ilość regularnego wysiłku fizycznego i identyfikacja towarzyszących problemów zdrowotnych, które mogą mieć wpływ na postępy i stan zdrowia.

Współpracując z nami – zyskasz fachową opiekę i wsparcie, dzięki którym trwale zmienisz nawyki i zawalczysz o swoje zdrowie!

Skontaktuj się z naszym ekspertem!

Zostaw nam swoje dane – nasz ekspert skontaktuje się z Tobą niebawem.
Podczas rozmowy przeprowadzi z Tobą wywiad, na podstawie którego przedstawi przebieg działań i cenę.

Dopiero po Twojej akceptacji w kwestii podjęcia współpracy ze Studiem Zdrowia nasz ekspert przygotuje dla Ciebie konkretny plan działania uwzględniający cel, Twoje zasoby i możliwości. Nasz ekspert będzie Ci towarzyszył we wdrażaniu i podczas całego programu.

  Problemy zdrowotne, do których przyczynia się nadwaga lub otyłość

  Choroba niedokrwienna serca

  Choroba niedokrwienna serca, inaczej choroba wieńcowa, to zespół objawów występujących po niedotlenieniu komórek mięśnia sercowego, które prowadzą do niewydolności. Pierwszymi…

  Czytaj więcej

  Cukrzyca typu 2

  Ryzyko zachorowania na cukrzycę wzrasta, im poważniejsza jest otyłość. Około 90% osób chorujących na cukrzycę to osoby otyłe. Czynnikiem wpływającym…

  Czytaj więcej

  Choroby nowotworowe

  Coraz więcej badań wykazuje związek pomiędzy otyłością jako czynnikiem ryzyka chorób nowotworowych. Wśród kobiet chorujących na otyłość występuje zwiększone prawdopodobieństwo zachorowania…

  Czytaj więcej