Z myślą o dziecku

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko było zdrowe i prowadziło zdrowy styl życia. Dla dziecka mama i tata są ich pierwszym i najważniejszym wzorem do naśladowania, dlatego nawet jeżeli rodzice pilnują, żeby ich potomstwo, na przykład, nie jadło określonych produktów, a sami je jedzą, to dziecko dalej będzie je postrzegać jako atrakcyjne.

„Dzieci rodziców z nadwagą lub otyłością dużo częściej same zapadają na nadwagę lub otyłość.” (NHS)

Nie tylko to, co przyszli rodzice jedzą, ma wpływ na prawdopodobieństwo wystąpienia nadwagi lub otyłości u ich dzieci. Ważną rolę odgrywa też ilość i rodzaj aktywności fizycznej. Jeżeli dorośli nie uprawiają żadnego sportu i większość czasu wolnego spędzają przed telewizorem, będzie im bardzo ciężko namówić ich dziecko do jazdy rowerem czy spaceru. Dlatego najlepiej zadbać o wyrobienie zdrowych nawyków, zanim na świecie pojawi się dziecko, ponieważ im później, tym będzie im trudniej.

Siły i zdrowie dla dziecka

Po narodzinach rodzice potrzebują dużo siły i energii na opiekę i zabawę z dzieckiem.
Mogą im to utrudnić:

 • problemy z oddychaniem,
 • wyższym poziom zmęczenia,
 • zwyrodnienia stawów,
 • problemy z sercem,
 • ograniczona ruchomość ciała.

Podłożem wszystkich tych problemów zdrowotnych jest nadmiar tkanki tłuszczowej, która negatywnie wpływa na kondycję organizmu.

Kluczowa jest najpierw identyfikacja problemów zdrowotnych wśród osób z nadwagą i otyłością, a następnie dobranie przez eksperta odpowiednio zbilansowanej diety, dopasowanej do indywidualnych potrzeb i preferencji oraz rodzaju i ilości aktywności fizycznej. W myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” osoby z prawidłową masą ciała też mogą zweryfikować swoje nawyki, wprowadzić ewentualne zmiany i dbać o to, aby problemy zdrowotne związane z nadwagą i otyłością nie wystąpiły w ich przypadku w przyszłości.

Siły i zdrowie dla dziecka

Zatroszcz się o swoje ciało – przekaż potomstwu zdrowie!

Skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy zdiagnozują Twój stan i dobiorą optymalne rozwiązania – aktywność i dietę.

Skontaktuj się z naszym ekspertem!

Zostaw nam swoje dane – nasz ekspert skontaktuje się z Tobą niebawem.
Podczas rozmowy przeprowadzi z Tobą wywiad, na podstawie którego przedstawi przebieg działań i cenę.

Dopiero po Twojej akceptacji w kwestii podjęcia współpracy ze Studiem Zdrowia nasz ekspert przygotuje dla Ciebie konkretny plan działania uwzględniający cel, Twoje zasoby i możliwości. Nasz ekspert będzie Ci towarzyszył we wdrażaniu i podczas całego programu.

  Problemy zdrowotne, do których przyczynia się nadwaga lub otyłość

  Cukrzyca typu 2

  Ryzyko zachorowania na cukrzycę wzrasta, im poważniejsza jest otyłość. Około 90% osób chorujących na cukrzycę to osoby otyłe. Czynnikiem wpływającym…

  Czytaj więcej

  Zaburzenia oddychania

  Duża nadwaga powoduje zmniejszenie pojemności płuc. Ścianki klatki piersiowej są otłuszczone i zmuszają organizm do większego wysiłku fizycznego podczas nabierania…

  Czytaj więcej

  Problemy z płodnością

  Otyłość i nadwaga, które są czynnikiem kobiecej niepłodności, mają ważny wpływ na zdolności reprodukcyjne. Kobiety z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej często mają…

  Czytaj więcej