Odpowiednia dieta + trening = sportowy wynik

Regularna aktywność fizyczna jest korzystna dla zdrowia i może znacząco obniżyć prawdopodobieństwo wystąpienia problemów zdrowotnych, takich jak choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca, osteoporoza, pomaga również kontrolować prawidłową masę ciała i zapewnia dobre samopoczucie psychiczne. Ale taka aktywność wymaga rozsądnego wsparcia w postaci odżywiania i odpoczynku. Organizm wykonujący regularną aktywność fizyczną potrzebuje zbilansowanej diety ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na określone mikro- i makroelementy. Bardzo ciężko opracować taką dietę samemu i uwzględnić w niej wszystkie wartościowe elementy. Najprostszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wiedzy i doświadczenia eksperta, który nie tylko opracuje plan żywieniowy dopasowany do indywidualnych potrzeb, ale także zaleci dodatkowo zabiegi fizjoterapeutyczne i kosmetyczne, ponieważ o organizm trzeba dbać zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Najbardziej produktywni

Regularna aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na całe społeczeństwo. Dzieci i młodzież uprawiające sport odznaczają się większą pewnością siebie i chęcią do wykazywania inicjatyw społecznych. Dodatkowo znacznie rzadziej niż rówieśnicy sięgają po tytoń, alkohol i inne używki.
Osoby wysportowane są najbardziej produktywnymi pracownikami. Osoby aktywne fizycznie, które dbają o zbilansowaną dietę i odpowiedni poziom odpoczynku, są najbardziej efektywni w szkole i pracy. Ta grupa charakteryzuje się największym zaangażowaniem w postawione jej zadania, a także najniższym wskaźnikiem nieobecności. Znacząco wpływa na to fakt, że ta grupa najrzadziej cierpi na problemy zdrowotne, które uniemożliwiałyby im wykonywanie zadań akademickich czy zawodowych.

Zadbaj o odpowiednio zbilansowaną dietę przy swoim treningu!

Uprawiaj sport z głową! Zadbaj o zdrowy balans treningów, odpoczynku oraz odpowiedniego odżywiania, który będzie wspierać Twój fizyczny wysiłek i regenerację komórek.

Skontaktuj się z naszym ekspertem!

Zostaw nam swoje dane – nasz ekspert skontaktuje się z Tobą niebawem.
Podczas rozmowy przeprowadzi z Tobą wywiad, na podstawie którego przedstawi przebieg działań i cenę.

Dopiero po Twojej akceptacji w kwestii podjęcia współpracy ze Studiem Zdrowia nasz ekspert przygotuje dla Ciebie konkretny plan działania uwzględniający cel, Twoje zasoby i możliwości. Nasz ekspert będzie Ci towarzyszył we wdrażaniu i podczas całego programu.

  Problemy zdrowotne, do których przyczynia się nadwaga lub otyłość

  Żylaki

  Najczęściej żylaki pojawiają się na kończynach dolnych. Są to nieprawidłowo poszerzone naczynia żylne widoczne na nogach. Na początku stanowią jedynie defekt…

  Czytaj więcej

  Cukrzyca typu 2

  Ryzyko zachorowania na cukrzycę wzrasta, im poważniejsza jest otyłość. Około 90% osób chorujących na cukrzycę to osoby otyłe. Czynnikiem wpływającym…

  Czytaj więcej

  Zwyrodnienia stawów

  Bardzo częstą grupą dolegliwości wśród osób z nadwagą lub otyłych są choroby zwyrodnieniowe stawów – najczęściej stawów kolanowych, biodrowych czy…

  Czytaj więcej